28 Kasım 2018 Çarşamba

Alyans Modelleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Evliliğe giden yolda, en özel anlardan birisi kuşkusuz alyans seçimidir. Birlikteliğin en önemli sembolü olan alyanslar, çeşitli modelleri ile seçimi en zor olan takı modelleri arasında yer alır. Üstelik, eşlerin evlilik boyunca her ortamda ve her koşulda alyansı parmağında taşıyacağını düşünecek olursak, alyans seçimi eşlerin ortak kararı ile titizlik ve özenle yapılması gerekir. Bu nedenle alyans modelleri konusunda kafa karışıklığını önlemek için, göz önünde bulundurulması gereken bazı püf noktaları vardır.

Alyans seçiminde dikkat edilmesi gerekenler


Alyans seçiminde öncelikle göz önünde bulundurmanız gereken şey, kendi zevkiniz ve isteğiniz olmalıdır çünkü; bu yüzüğü evliliğiniz boyunca parmağınızda taşıyacaksınız. O nedenle seçim yaparken eşinizle beraber, gündelik kullanımını da düşünerek, karar vermelisiniz. Bu noktada ortak zevklerinize hitap eden benzer modelleri seçebileceğiniz gibi, kadın ve erkek yüzüğü olarak uyarlanan modelleri de seçebilirsiniz. Öte yandan gündelik ve iş hayatınızdaki giyim tarzınızı da hesaba katmanız işinizi kolaylaştırabilir.
Alyansın dış görünüşü çok önemli olsa da, gündelik kullanımda size sorun çıkartmayacak bir tercih yapmak doğru olacaktır. Özellikle alyansın ergonomik bir yapıda olması önemlidir. Bu yüzden parmağınızı sıkmayacak, hareket kabiliyetinizi engellemeyecek modelleri göz önünde bulundurmaya dikkat edin. Ayrıca yüzüğünüz parmağınızdan kayacak kadar da bol olmamalıdır.
Yüzüğün derinize temas eden iç kısmına da dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer, sade ve klasik alyans modelleri dışında taşlı, figürlü bir desen tercih edecekseniz, bu konuya özen göstermenizi tavsiye ederiz. Öyle ki, alyansın iç yüzeyinde bulunan desenler parmağınızın tahriş olmasına neden olabilir.

Hangi Alyans Modeli?

Alyans seçimi yaparken öncelikle yüzüğün hangi materyalden ve renkten oluşacağını belirlemek önemlidir. Bu, sonraki aşamalarda işinizi kolaylaştıracaktır. Daha sonra ise; renk konusunda bir karara varabilirsiniz. Altın alyanslarda, rose (pembe), beyaz, sarı ve kırmızı gibi renk seçenekleri bulunuyor. Ayırca altının gümüş ile karıştırılmasından elde edilen yeşil altının yanı sıra, beyaz ve sarı altından elde edilen renkli seçenekler de mevcut.
Klasik Modeller
Alyans modelleri arasındaki belki de modası hiç geçmeyen alyans, klasik modeldir. Ayrıca, diğer modellere nazaran daha rahat bir kullanımı olması ve her türlü giyim tarzına uyum sağlaması klasik modeli bir adım öne çıkarmaktadır. Klasik modellerin bir avantajı da, birden fazla çeşidi olmasıdır. Zevkinize göre ister kalın, ister ince bir yüzük tercihi yapabilirsiniz.
Desenli Modeller
Alyansınızda bir farklılık yaratmak istiyorsanız, desenli modellere yönelebilirsiniz. Bu noktada klasik alyansınıza ufak bir taş ekleyebileceğiniz gibi, tamamen üzeri desenlerle kaplı modelleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca alyansınızın üzerine baş harflerinizi ekleyebilir ya da yüzüğün iç yüzeyine fotoğraflarınızı işletebileceğiniz farklı seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.
Taşlı Modeller
Eğer yüzüğünüzde ihtişamdan yanaysanız, taşlı modeller tam size göre! İstediğiniz biçimde farklı taş modellerini tek ya da çift sıra olmak üzere farklı kombinasyonlarda bir yüzük sahibi olabilirsiniz. Öte yandan komple taşlarla donatılmış bir yüzüğü de düşünmenizi öneririz.

2 yorum:

  1. https://muhendisler1.blogspot.com/
    blogumuzu ziyaret ederseniz sevinirim.
    iyi çalışmalar dilerim.

    YanıtlaSil
  2. Merhaba sizi takibe aldım, beklerim.

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için çok değerli lütfen okuyup geçmeyin yorumlarınızı bekliyorum :)