22 Ağustos 2017 Salı

Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?Günümüzde sadece gözlüğün yakışıp yakışmadığına göre güneş gözlüğü tercihi yapanların sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Çoğu kişi güneş gözlüğü seçiminin göz sağlığı açısından ne derece önemli olduğunu fark etmiyor ve gözlük seçimi yaparken de bu durumu kesinlikle umursamıyor. Oysa güneş gözlüğünün kalitesi göz sağlığı açısından fazlasıyla önemli bir ayrıntı. Göz sağlığı açısından kaliteli güneş gözlükleri satın almak yerine çoğu kişi sırf ucuz diye farklı gözlüklere yöneliyor. Bu gözlükler ile güneşe bakmanın görme kaybına kadar bir çok göz rahatsızlığına sebep olduğunun ise çoğu kişi farkında bile değil. Daha hesaplı diye satın alınan bu gözlükler kısa bir zaman sonra deformasyona uğruyor ve yeniden bir gözlük satın almak zorunda kalıyorsunuz. Oysa kaliteli bir gözlük satın aldığınızda yıllar boyunca kullanabileceğiniz güneş gözlüğünüz ile uzun vadede daha doğru bir yatırım yapmış olacaksınız.
Bunların yanı sıra modaya ayak uydurmaya çalışan kişiler ise yüz tiplerine uygun olup olmadığına bakmadan güneş gözlüğü satın almaya devam ediyor. Oysa bilindiği üzere moda size yakışanı en doğru şekilde kullanmayı ifade etmektedir. Bu nedenle güneş gözlüğü seçiminde popüler olanlardan ziyade yüz tipinize uygun olanı seçmeniz; gözlüğünüzün gözünüzde daha şık görünmesini sağlayacaktır.
Ben güneş gözlüklerimi Atasun Optik resmi sitesinden satın alıyorum. Atasun’un farklı markalardaki kaliteli gözlükleri ile uzun yıllar boyunca kullanabileceğim güneş gözlüklerim var. Bunun yanı sıra Atasun’un canlı destek hizmeti ve 14 gün içinde iade olanakları gibi fırsatları da Atasun’u seçmemde önemli bir etken. Çok ünlü markaları özel kampanyaları ile bizlere sunan Atasun ile kaliteden ödün vermeden hesaplı bir şekilde güneş gözlüğü sahibi olmak oldukça kolay. Atasun’un resmi sitesine üye olduğunuzda ise ilk alışverişinizde 30 TL indirim oluyor.
Ayrıca Atasun sitesinde gözlük seçerken yüz tipinize uygun olan gözlük modellerini aratabilir ve size uygun olan tüm güneş gözlüğü modellerine ulaşabilirsiniz. Her çeşit bütçeye uygun gözlük çeşitleri ile Atasun Optik benim gibi sizlerin de kurtarıcısı olacak. Güneş gözlüğü satın alırken özellikle Atasun Optik sitesine bakıp indirimli fiyatlardan yararlanmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

1 yorum:

Yorumlarınız benim için çok değerli lütfen okuyup geçmeyin yorumlarınızı bekliyorum :)