14 Temmuz 2015 Salı

Phyto Renk Koruyucu Saç Ürünleri

Phyto Saç Ürünleri

Phyto Saç Ürünleriyle dermokozmetik.com sayesinde tanışmıştım. Ürünler boyalı saçlar için renk koruyucu şampuan, boyalı saçlar için saç maskesi ve saça ışıltı veren bakım yağı Subtil Elixir'den oluşuyor.Phyto Saç Ürünleri

Saçı boyadıktan sonra biliyorsunuz ki saç rengi sabit kalmayıp akıyor. Biz de bu durumda renk koruyucu şampuanlara yöneliyoruz. Photo Phytocıtrsu Şampuan da saçın rengini korumayı, saça ışıltı vermeyi vadediyor. Farkı görebilmek adına saçım boyandıktan sonra bu ürünleri kullanmaya başladım. Şampuan evet vadeddiği gibi "kullanıldığı müddetçe" saç rengini sabitleştiriyor. Şampuan çok köpürmediği için o temizlik hissini bana vermemesini sevmedim. Kullandıktan sonra mutlaka saç kremi uygulanmalı aksi halde saçları baya sertleştiriyor.

Phyto Saç Ürünleri

Phyto Phytocıtrus Saç Maskesi ise şampuandan sonra uygulanıp saçı yumuşatmayı, yine rengini korumayı ve ışıltı vermeyi vadediyor. Şampuandan sonra sertleşen saçlarımı yumuşatmasını sevdim. Şampuanla birlikte kullanıldığında renk koruma özelliğini de yerine getiriyor. Yoğun bir yapısı olduğu için saç çok iyi durulanmalı. İyi durulanmadığı takdirde saçta bir ağırlık hissediyorsunuz. Haftada 2-3 kere, şampuandan sonra kullanılması yeterli.

Phyto Saç Ürünleri

İşte en sevdiğim, Subtil Elixir. İçerisinde yumurta sarısı, mısır özü, karanja yağı, kamelya yağı bulunuyor. Yumurta sarısı içerdiğine bakmayın miss gibi bir çiçek kokusu var. Şampuandan önce saç tellerine ve uçlarına uygulayıp, yağı masaj yaparak saça yediriyorsunuz. Saçta sadece 10 dakika bekletmek yeterli oluyor.En güzel yanı da bu sanırım. Saatlerce bekletmek vakitten de çalıyor biraz.
Uygulayıp beklettikten sonra saçınızı durulayıp şampuanlıyorsunuz.

Phyto renk koruyucu şampuanı bu yağı sürmeden uyguladığımda saçlarımı sertleştiriyor. Ancak bu yağı sürdükten sonra uyguladığımda saçlarım daha yumuşak, daha taranır halde oluyor. Haftada 1-2 kere uygulamak yeterli. Saçıma bakım yaptığını hissettiğim için Subtil Elixir'in büyük boyunu ilerleyen zamanlarda alabilirim. Buraya tıklayarak ürünü inceleyebilirsiniz.

Sonuç olarak bu ürünlerin ayrı ayrı kullanıldığında hiç bir işe yaramayacağını düşünüyorum. Örneğin sadece şampuanı uyguladığınızda saçı sertleştiriyor. Sadece saç maskesini uyguladığınızda yeterli olmuyor. Eğer hepsi aynı anda kullanılırsa, işte o zaman tüm vaatlerini yerine getiriyor.

Phyto ürünlerini merak edenler için; dermokozmetik.com sitesinde bulabilirsiniz.

Sevgilerle :)

3 yorum:

  1. Bu tavsiye güzel, tek tek değil tamamlayarak kullanmak daha sağlıklı teşekkürler canım :)

    YanıtlaSil
  2. Evet canım kesinlikle hepsini bir arada kullanmak daha faydalı oluyor saçlar için :)

    YanıtlaSil
  3. Ben de phyto ürünlerini çok seviyorum <3

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için çok değerli lütfen okuyup geçmeyin yorumlarınızı bekliyorum :)